середа, 27 квітня 2016 р.

Розвивальний потенціал проектної методики

У роботі над кожним із видів навчальних проектів присутній такий вид діяльності, як спілкування. Спілкування є необхідною умовою формування і розвитку суспільства й особистості. У процесі комунікації відображається, передається і засвоюється соціальний досвід.
Спілкування відбувається на кожному етапі проектної діяльності: учень отримує раціональну інформацію; формує способи розумової діяльності; наслідує і запозичує емоції та почуття Інших; отримує до­свід роботи в групі. Засобами спілкування регулюються відносини між суб'єктами проектної діяльності на основі спільних цілей, формуються моральні засади особистості, розвиваються комунікативні вміння учнів. Спілкування спонукає учня до самопізнання, оскільки дає змогу в про­цесі взаємодії з іншою людиною оцінювати власні мотиви, дії, якості.

вівторок, 26 квітня 2016 р.

Оцінка проектної діяльності

«До групи методів етапу оцінки проектної діяльності треба віднести методи контролю за результатом і самоконтролю. Перший з них застосовується на завершальному етапі проектної діяльності, тому передбачає підсумкові, констатувальні дії. Не заперечуючи самостійне значення цього методу, зазначимо, що діяльність залишається незавершеною, якщо далі не йде оцінка і самооцінка, що особливо важливо в проектній діяльності» писала О. О. Сокуренко у навчально-методичному посібнику «Метод проектів як засіб формування знань про навколишній світ».
Самооцінка блогу

понеділок, 25 квітня 2016 р.

Працюємо над навчальним проектом

Всі етапи проектної діяльності учнів початкових класів повинні ретельно контролюватися вчителями, бо і теоретичних, і практичних знань та вмінь в учнів - молодших школярів ще мало. Проекти для початкової школи у більшості випадків мають бути короткотривалі. Але все ж таки вчителі мають чудову можливість залучити до пошукової, творчої діяльності практично всіх учнів і в першу чергу – дітей з підвищеною навчальною мотивацією. 

неділя, 24 квітня 2016 р.

В допомогу учителеві

«Сучасні інформаційні та інформаційно-комунікаційні технології дають можливість вчителеві спроектувати навчальне середовище, використовуючи можливості комп’ютерних засобів. Вчителеві допомагають поновлювати зміст навчальних програм різноманітні інструментальні засоби, програми-конструктори уроків. Учитель отримує додаткові можливості для підтримки й спрямовування розвитку особистості учня, творчого пошуку та організації їхньої спільної роботи» писав Химинець В.В. у своїй роботі  «Інноваційна освітня діяльність».

вівторок, 19 квітня 2016 р.

Метод цілеспрямованої дії

Сучасні інтерактивні технології відкривають великий простір не лише для навчання, а й для виховання школярів. Одним із таких сучасних методів навчання і виховання і є метод проектів. За словами В.Ф.Одоєвського, саме цей метод розкриває основний принцип роботи педагога сучасності: «Не тільки намагайтеся передавати людині знання, але прагніть, щоб вона одержала здатність сама доходити до них – от крайня межа педагогіки у всіх ступенях навчання, тим більше на ступені елементарної».

неділя, 17 квітня 2016 р.

"Мій блог" - завдання не із легких

Модуль “Мій блог” став для мене проблематичним завданням. Ніби все зробила як годиться: шаблон вибрала, блог створила, публікації розмістила, з дизайном розібралась - все, я - молодець. Та те так сталось, як гадалось. Ось нове завдання: створити карту блогу. І тут я розумію, що нічого не розумію. То у мене не вистачає ґаджетів,то я десь щось загубила. Переглядала відеоролик не один раз - не допомогло. Я вирішила звернутися за допомогою до нашого куратора Олійник Лії Миколаївни. Ця безвідмовна людина попрацювала зі мною через Скайп більше години. І у мене, а точніше, у нас все вийшло. Я раділа як школяр, котрий вперше отримав дванадцять балів. Не приємно відчувати себе “двієчником” і добре, що Лія Миколаївна не дає це робити.  




середа, 13 квітня 2016 р.

Проектна діяльність - творче дослідження життя

Буклет для батьків

         Одним   із  пріоритетних   завдань   сучасної   школи   є створення     необхідних      і      повноцінних     умов     для   особистісного    розвитку     кожної    дитини,     формування  активної позиції, суб'єктності учня в навчальному процесі.  Вирішення    цього    завдання    особливо    актуальне    для  початкового етапу шкільного навчання. Інноваційний   освітній   простір  сьогодні   визначають технології особистісно    зорієнтованого навчання. Ці технології  дозволяють успішно розв'язати такі завдання:
     - формування вмінь і навичок самостійної діяльності,  необхідних для безперервної освіти;
розвиток конструктивного мислення,
     - розвиток   вмінь і навичок, необхідних для ефективної комунікації;
- формування   позитивного   відношення   до   себе   і навколишнього світу;
 -  формування вмінь і навичок співробітництва.
Серед таких технологій чітко виокремлюється метод проектів, метою якого є створення для дитини умов, за яких вона оволодіє вмінням активно здобувати, оновлювати та розвивати свої знання, зможе їх творчо за­стосувати. 

понеділок, 4 квітня 2016 р.

Інтернет технології у підвищенні професійної компетентності педагогів

Раніше для мене Google був дуже гарною пошуковою системою. Тепер, під час навчання за програмою «Інтел – навчання для майбутнього», я зрозуміла наскільки мої погляди «застарілі». На зміну моєї думки вплинули перегляди презентацій Олійник Лії Миколаївни «Хмарні технології в освіті Миколаївської області» та «Інтернет технології у підвищені професійної компетентності педагогів».
Тепер я розумію, що інтернет технології – це не лише джерело інформаційної освіти педагогів, а величезна кількість принципово нових можливостей для організації повноцінного навчально-виховного процесу. Та й переваг вони мають багато. Це і зменшення витрат для закупівлі програмового забезпечення, адже для хмарних технологій не потрібно мати потужні комп’ютери. Це і необмежений обсяг збереження даних, що теж є важливим у наш час. Це доступність з різних пристроїв і відсутність прив’язки до робочого місця та, одночасно, забезпечення захисту даних від втрат. Це і величезна кількість різноманітних сервісів, які покликані нам на допомогу.
Щоб це мати, потрібно не так уже й багато. Необхідно лише створити свій обліковий запис (аккаунт) у Google і користуйся різними сервісами та інструментами стільки, скільки душа забажає.