середа, 18 травня 2016 р.

Навчання для мене

Ще зовсім недавно мене цілодобово гризли сумніви чи я справлюсь, чи вийде в мене, адже за період курсів я повинна виконати те, що в більшості своїй ніколи не робила. І, намагаючись довести до логічного кінця всі завдання, я помітила, що в мені стались зміни.

По-перше, я почала більш уважно перечитувати інформацію, яка з’являється на екрані монітора. По-друге, у мене є профіль, сторінка і портфоліо на wiki. По-третє, я створила блог, не сама, а з допомогою Лії Миколаївни. Я в ньому ще не геть, але розібралася і можу вносити зміни. Тепер у мене є свій блог, де я можу ділитися своїми думками з іншими. По-четверте, я більше дізналась про можливості і сервіси гугла. По-п’яте, я більш досконало розібралась із методом проектів, хоч і працюю у цьому напрямку років 10. По-шосте, із формуючим оцінюванням все стало на свої місця. Мене ця тема зацікавила і я обов’язково ще попрацюю над нею. А саме головне, що мені ці курси, яких я, чесно кажучи, боялась, принесли багато задоволення і перемогу над собою. Отримані знання, вміння і навики я, однозначно, буду використовувати у своїй професійній діяльності. Тому, що зміни, що сталися, це зміни на краще, а краще приховувати не можна, ним треба ділитись. Я дуже вдячна організаторам курсів, а особливо нашому куратору Олійник Лії Миколаївні за цікаве навчання, за свій професійний зріст.   

вівторок, 17 травня 2016 р.

Візитка



«Мало знати, потрібно й використовувати. Мало бажати, потрібно й робити». Так в свій час писав Й. Гете. Ці слова є моїм професійним девізом. Але наскільки вони є актуальними я зрозуміла лише під час навчання на курсі Інтел. А навчатись важко і цікаво - так було завжди. Те, що дається дуже легко, не приносить задоволення і користі, ще й до того, швидко забувається. Мені навчатись було важко, але дуже цікаво. Я дізналась багато нового. І це нове змінило мій погляд і на мою професійну діяльність, і на можливості Інтернету, і на …, на …,  … . 
Як же все починалося? А починалося все із реєстрації в МОІППО та на Wiki, а далі – знайомство. Для цього ми заповнили сторінки електронного журналу нашої групи. Оформляли кожен на свій смак, але відповідно конкретним вимогам. Ось вам і робота в групі. Потім кожен індивідуально обрав тему проекту, створив профіль Google+ - своє професійне портфоліо і далі, далі… Завдання за завданням, то індивідуальні, то групові, всі творчі, нелегкі, але як вони допомогли нам вирости професійно.
Тему свого проекту «Робота з презентаціями» я обрала не випадково. Адже презентація – це супер-помічник, особливо у навчальній діяльності. Це не тільки підказка, а й величезний обсяг інформації, який треба опрацювати під час підготовки. І це все лише піде на користь школярам. Завдання для учнів були викладені в учительській презентації , пояснення для батьків – у буклеті. А аналіз своєї роботи і враження я описувала у особистому особистому щоденнику і на блозі.
Для кращого розуміння мети проекту спочатку був складений план, у якому все розкладалось на полички (для мене). Для учнів була підготовлена презентація – учнівський приклад, яка скерувала дітей до правильного виконання завдання. Тим більше, що був зроблений аналіз за Листом опитування і таблицею "З - Х - Д" та наданий алгоритм діяльності"Шлях до успіху". Потім школярі опрацювали таблиці для самооцінки своєї діяльності та підсумкового оцінювання.
Під час роботи над проектом мені доводилося використовувати не лише методичну літературу, а й виконувати новий вид діяльності – користуватися сервісами Google+. Якщо ж щось не виходило, то на поміч поспішала у будь-який час доби наш ГОЛОВНИЙ ТРЕНЕР Лія Миколаївна Олійник.
Результати своєї діяльності ми вносили у таблицю оцінювання своєї групи, роблячи при цьому гіперпосилання, щоб мати можливість переглянути «плоди» своєї діяльності. А в результаті із таблиці «З – Х – Д»  для членів групи отримали таблицю формуючого оцінювання професійного росту учителів.

неділя, 8 травня 2016 р.

Формуюче оцінювання

Ш. Амонашвілі писав : «В оцінках мало педагогіки, але більше влади. Так сталося, що ми, вчителі, повністю забираємо владу у свої руки, щоб нам було легше керувати дітьми». Але в час інформатизації і комп’ютеризації освіта потребує співпраці як «учень – учень», так і «учень – вчитель». 


Лист опитування
А формуюче оцінювання і є таким способом педагогічної взаємодії, згідно яким перевага надається формуванню в учнів навичок продуктивної комунікації та спільної роботи в команді однодумців, ефективному самостійному пошуку й аналізу інформації, необхідної для розуміння процесів і явищ навколишнього світу, розвитку мислення і налагодження зворотного зв’язку.
  
Таблиця З - Х - Д

четвер, 5 травня 2016 р.

Учнівський приклад



Основним рушієм прогресу сучасного суспільства є індивідуальний розвиток особистості, який вимагає постійного забезпечення доступності одержання навчальних матеріалів, розвитку інтелектуальних і творчих здібностей, обміну знаннями й інформацією, підвищення ефективності індивідуального навчання.

середа, 27 квітня 2016 р.

Розвивальний потенціал проектної методики

У роботі над кожним із видів навчальних проектів присутній такий вид діяльності, як спілкування. Спілкування є необхідною умовою формування і розвитку суспільства й особистості. У процесі комунікації відображається, передається і засвоюється соціальний досвід.
Спілкування відбувається на кожному етапі проектної діяльності: учень отримує раціональну інформацію; формує способи розумової діяльності; наслідує і запозичує емоції та почуття Інших; отримує до­свід роботи в групі. Засобами спілкування регулюються відносини між суб'єктами проектної діяльності на основі спільних цілей, формуються моральні засади особистості, розвиваються комунікативні вміння учнів. Спілкування спонукає учня до самопізнання, оскільки дає змогу в про­цесі взаємодії з іншою людиною оцінювати власні мотиви, дії, якості.

вівторок, 26 квітня 2016 р.

Оцінка проектної діяльності

«До групи методів етапу оцінки проектної діяльності треба віднести методи контролю за результатом і самоконтролю. Перший з них застосовується на завершальному етапі проектної діяльності, тому передбачає підсумкові, констатувальні дії. Не заперечуючи самостійне значення цього методу, зазначимо, що діяльність залишається незавершеною, якщо далі не йде оцінка і самооцінка, що особливо важливо в проектній діяльності» писала О. О. Сокуренко у навчально-методичному посібнику «Метод проектів як засіб формування знань про навколишній світ».
Самооцінка блогу

понеділок, 25 квітня 2016 р.

Працюємо над навчальним проектом

Всі етапи проектної діяльності учнів початкових класів повинні ретельно контролюватися вчителями, бо і теоретичних, і практичних знань та вмінь в учнів - молодших школярів ще мало. Проекти для початкової школи у більшості випадків мають бути короткотривалі. Але все ж таки вчителі мають чудову можливість залучити до пошукової, творчої діяльності практично всіх учнів і в першу чергу – дітей з підвищеною навчальною мотивацією. 

неділя, 24 квітня 2016 р.

В допомогу учителеві

«Сучасні інформаційні та інформаційно-комунікаційні технології дають можливість вчителеві спроектувати навчальне середовище, використовуючи можливості комп’ютерних засобів. Вчителеві допомагають поновлювати зміст навчальних програм різноманітні інструментальні засоби, програми-конструктори уроків. Учитель отримує додаткові можливості для підтримки й спрямовування розвитку особистості учня, творчого пошуку та організації їхньої спільної роботи» писав Химинець В.В. у своїй роботі  «Інноваційна освітня діяльність».

вівторок, 19 квітня 2016 р.

Метод цілеспрямованої дії

Сучасні інтерактивні технології відкривають великий простір не лише для навчання, а й для виховання школярів. Одним із таких сучасних методів навчання і виховання і є метод проектів. За словами В.Ф.Одоєвського, саме цей метод розкриває основний принцип роботи педагога сучасності: «Не тільки намагайтеся передавати людині знання, але прагніть, щоб вона одержала здатність сама доходити до них – от крайня межа педагогіки у всіх ступенях навчання, тим більше на ступені елементарної».

неділя, 17 квітня 2016 р.

"Мій блог" - завдання не із легких

Модуль “Мій блог” став для мене проблематичним завданням. Ніби все зробила як годиться: шаблон вибрала, блог створила, публікації розмістила, з дизайном розібралась - все, я - молодець. Та те так сталось, як гадалось. Ось нове завдання: створити карту блогу. І тут я розумію, що нічого не розумію. То у мене не вистачає ґаджетів,то я десь щось загубила. Переглядала відеоролик не один раз - не допомогло. Я вирішила звернутися за допомогою до нашого куратора Олійник Лії Миколаївни. Ця безвідмовна людина попрацювала зі мною через Скайп більше години. І у мене, а точніше, у нас все вийшло. Я раділа як школяр, котрий вперше отримав дванадцять балів. Не приємно відчувати себе “двієчником” і добре, що Лія Миколаївна не дає це робити.  




середа, 13 квітня 2016 р.

Проектна діяльність - творче дослідження життя

Буклет для батьків

         Одним   із  пріоритетних   завдань   сучасної   школи   є створення     необхідних      і      повноцінних     умов     для   особистісного    розвитку     кожної    дитини,     формування  активної позиції, суб'єктності учня в навчальному процесі.  Вирішення    цього    завдання    особливо    актуальне    для  початкового етапу шкільного навчання. Інноваційний   освітній   простір  сьогодні   визначають технології особистісно    зорієнтованого навчання. Ці технології  дозволяють успішно розв'язати такі завдання:
     - формування вмінь і навичок самостійної діяльності,  необхідних для безперервної освіти;
розвиток конструктивного мислення,
     - розвиток   вмінь і навичок, необхідних для ефективної комунікації;
- формування   позитивного   відношення   до   себе   і навколишнього світу;
 -  формування вмінь і навичок співробітництва.
Серед таких технологій чітко виокремлюється метод проектів, метою якого є створення для дитини умов, за яких вона оволодіє вмінням активно здобувати, оновлювати та розвивати свої знання, зможе їх творчо за­стосувати. 

понеділок, 4 квітня 2016 р.

Інтернет технології у підвищенні професійної компетентності педагогів

Раніше для мене Google був дуже гарною пошуковою системою. Тепер, під час навчання за програмою «Інтел – навчання для майбутнього», я зрозуміла наскільки мої погляди «застарілі». На зміну моєї думки вплинули перегляди презентацій Олійник Лії Миколаївни «Хмарні технології в освіті Миколаївської області» та «Інтернет технології у підвищені професійної компетентності педагогів».
Тепер я розумію, що інтернет технології – це не лише джерело інформаційної освіти педагогів, а величезна кількість принципово нових можливостей для організації повноцінного навчально-виховного процесу. Та й переваг вони мають багато. Це і зменшення витрат для закупівлі програмового забезпечення, адже для хмарних технологій не потрібно мати потужні комп’ютери. Це і необмежений обсяг збереження даних, що теж є важливим у наш час. Це доступність з різних пристроїв і відсутність прив’язки до робочого місця та, одночасно, забезпечення захисту даних від втрат. Це і величезна кількість різноманітних сервісів, які покликані нам на допомогу.
Щоб це мати, потрібно не так уже й багато. Необхідно лише створити свій обліковий запис (аккаунт) у Google і користуйся різними сервісами та інструментами стільки, скільки душа забажає.      



вівторок, 29 березня 2016 р.

«Розкладемо все по полицях». Результати


Легко все розкладати по полицях, коли ти їх бачиш і знаєш, що куди класти. А коли їх не бачиш? І, що класти, не розумієш. Мене, людину, яка намагається іти в ногу з часом, зразу ж охопив розпач. Невже я так відстала від життя? Як я, взагалі, можу навчати когось, якщо не зовсім розумію, про що ведеться мова? І головне питання, яке мені не давало спокою: “Невже я нічого не зможу?”
І знову, як завжди, ситуацію врятувала Лія Миколаївна. Вона розмістила на сайті “Навчання для майбутнього” відеоролик і розіслала всім членам групи запрошення до перегляду. Після його перегляду, до речі неодноразового, у мене, вчителя початкових класів, а не інформатика, все стало на свої місця. Зразу стало зрозумілим, що і на яку полицю класти. І я знов змогла!!!
Я пишаюся собою, тому що розібралася із завданнями, виконала їх, а це значить, що я знов змогла!!! Змогла перебороти паніку, страх, лінь. Дякую Вам, Ліє Миколаївно, за ще одну перемогу над собою.

понеділок, 28 березня 2016 р.

Очний тренінг "Навчання для майбутнього" для мене

На превеликий жаль, за станом здоров’я я не потрапила на очний тренінг “Навчання для майбутнього”, про що тепер дуже жалкую і почуваюся невпевнено. Але завдяки вмілому дистанційному керівництву нашого куратора Олійник Лії Миколаївни, яка спілкується зі своїми підопічними не лише в групі чи через електронну пошту, а й за допомогою мобільного зв’язку, я самостійно виконую завдання і в мене це виходить. А ще Лія Миколаївна весь час контролює стан виконання завдань, оцінює, підказує, допомагає. І вже почуваєш себе школярем, якого вчитель взяв за руку, а ти впевнено ступаєш у нове, невідоме, проте страшенно цікаве.  

Інтел - навчання для майбутнього

"Вчитися ніколи не пізно" - істина стара, як світ. Але це, дійсно, так. Думаєш: навчився, для роботи вистачить. А проходить небагато часу і розумієш: багато чого не знаєш і не вмієш. А як же вчити дітей, коли сам “Незнайко”? Якщо ІКТ є ключовою і, одночасно, предметною компетентністю для дітей, то що вже говорити за вчителя. Отже, прийшов час навчатися знов.
А для тих, хто має потребу у саморозвитку, створюються різноманітні курси: очні, заочні, дистанційні. Вибирай на будь-який смак! Та, на мою думку, курси з очно - дистанційними етапами навчання є саме тим гібридом, який дає можливість навчання у зручний для курсанта час. Отакими і є курси “Тренери з інформатики в початковій школі”. Величезний об’єм корисної і необхідної в професійній діяльності інформації, цікаві завдання різних ступенів складносні допомагають поглянути на Інтернет зовсім з іншого боку.
Тільки є проблема, хоч одна, та величезна: у добі лише 24 години. Але нічого, я все зможу, лише треба самоорганізуватись.